Рейтинг: (1)
Thank you for rating this article.

Нині Омаха є другим за популярністю видом покеру, при цьому саме в Омахе розігруються найбільші банки і йде найагресивніша гра, що недивно, адже кожен гравець за столом отримує 4 стартових карти, що значно збільшує кількість можливих сильних стартових рук. У Омахе кожен з гравців для складання комбінації завжди використовує рівно п'ять карт: три загальних на столі і 2 кишенькових. І ніяк інакше.

Варіанти Омахи

Існує декілька варіантів гри в Омаху, справжні правила підходять для будь-якого з них :

  • Піт-ліміт Омаха (PLO) - гравець може робити ставки, що не перевищують розмір банку (якщо у банку $10, то поставити він може не більше $10). Це найпопулярніший варіант Омахи.
  • Омаха без ліміту - гравець може робити будь-які ставки, у тому числі і виставляти усі свої фішки.
  • Омаха з фіксованим лімітом - для кожного круга торгівлі встановлюється певний ліміт ставок.

Дії за столом

Усі роздачі в Омахе розпочинаються з обов'язкових ставок. Перед роздачею карт два гравці, які знаходяться зліва від баттона зобов'язані поставити малий і великий блайнды. Сума малого блайнда в два рази менше за великий (виключення тільки Омаха з фіксованим лімітом). Потрібні ці ставки для того, щоб учасникам роздачі було за що боротися.

Потім кожен гравець отримує по чотири карти сорочкою вгору, з цієї миті і починається гра. У Омахе, як і у більшості інших видів покеру, гравець може зробити декілька різних дій:

ЧЕК - якщо в поточному раунді ставок немає, гравець може зробити чек. При цьому хід переходить до наступного активного гравця, що сидить ліворуч. Чек не означає відмову від боротьби за банк, це тільки відмова від можливості зробити ставку в поточному раунді.

ФОЛД - відмова від продовження боротьби за банк у відповідь на ставку (бети) або рэйз від опонента. В цьому випадку карти гравця виходять з гри. Гравець, фолд, що зробив, більше не може робити ставки і брати участь в поточній роздачі.

БЕТ - якщо в поточному раунді ставок ще немає, гравець може зробити бети (ставку). У такому разі він встановлює ціну за продовження гри. Гравці, що сидять за ним, можуть викинути карти (фолд), зрівняти ставку (колл) або підвищити (рэйз). Мінімальна ставка в грі рівна великому блайнду.

КОЛЛ - якщо в поточному раунді була зроблена ставка, гравець може прийняти її, зробивши колл і додавши у банк таку ж кількість фішок, рівну ставці або рейзу останнього гравця.

РЭЙЗ - якщо в поточному раунді торгівлі зроблена ставка, гравець може підняти її, зробивши рэйз. Для цього він повинен зробити ставку, що перевищує ставку останнього гравця. Щоб претендувати на виграш банку, усі наступні гравці повинні прийняти або підняти (зробити рерэйз) цей рейз. Інакше їм залишається тільки скинути свої карти (тобто зробити фолд). У безлимитной Омахе розмір і кількість рэйзов нічим не обмежені.

Круги торгівлі (Вулиці)

Усі ці дії робляться гравцями в Омаху у рамках кожного з чотирьох раундів торгівлі або, як їх ще називають, чотирьох "вулиць" :

  • Префлоп
  • Флоп
  • Терен
  • Ривер

В кожному раунді торгівля триває до людини, що сидить праворуч від останнього гравця, що зробив бети або рэйз. Коли черга повертається до нього, починається наступний раунд або розіграш руки завершується, якщо усі гравці до нього вважали за краще скинути карти.

Префлоп

Після того, як гравці отримали свої карти, кожен з них може відмовитися від боротьби, зробивши пас, продовжити гру, зробивши колл розміром в один великий блайнд або рэйз в розмірі як мінімум двох великих блайндов. Першим своє слово говорить гравець, що знаходиться зліва відПотім слово переходить до наступного гравця за годинниковою стрілкою. Якщо на префлопе не було зроблено жодного рэйза, то останнім діє великий блайнд. Якщо ж хтось з гравців робить рэйз, то гра розвиватиметься за описаним вище сценарієм, поки усі гравці не скажуть свого слова.

Після закінчення раунду торгівлі усі зроблені гравцями ставки збираються в один загальний банк, за який продовжиться боротьба на наступній вулиці.

Флоп

Цей раунд торгівлі, починається з моменту закінчення префлопа. На стіл викладаються три загальні карти, які називаються флопом. Ці карти можна використати для складання своєї комбінації, проте їх не можна брати собі в руку або міняти свої карти на карти флопа - вони доступні усім гравцям, що продовжують боротьбу в роздачі.

Ставки на флопе розпочинаються з першого активного гравця, що знаходиться за годинниковою стрілкою від баттона. Останнім на флопе (на відміну від префлопа) діє баттон. Гравцям доступні ті ж дії, що і на префлопе, проте, якщо до цього ніхто не робив став, гравець може зробити чек, передавши хід наступному гравцеві і нічого не поставивши у банк.

Після того, як усі гравці сказали своє слово, усі зроблені ставки додаються до поточного банку.

Терен

Після завершення торгів на флопе здається четверта загальна карта - терен, яка також використовується гравцями для складання своїх комбінацій. Відбувається ще один раунд торгів, аналогічний флопу. Він розпочинається з першого активного гравця, що знаходиться за годинниковою стрілкою від баттона.

Ривер

Після завершення торгів на терні на стіл викладається п'ята і остання карта - ривер. Раунд торгів знову розпочинається з першого гравця, що знаходить за годинниковою стрілкою від баттона, при цьому застосовуються такі ж правила торгів, що на флопе і терні.

Усі вкладені гравцями у банк гроші підсумовуються з поточним банком, і гра переходить у фінальну стадію.

Розкриття карт

Ті гравці, які зрівняли усі ставки на попередніх вулицях, беруть участь в останньому раунді гри - розкритті карт. Саме тут визначається, хто виграє банк. Усі гравці показують свої комбінації.

Виграє краща п'ятикарткова рука, яку можна скласти з двох своїх кишенькових карт і трьох загальних на столі. Наприклад, якщо у вас на руках A hearts9 spadesJ clubs2 diamonds, а на столі лежать A spadesK hearts7 clubs2 hearts9 spades, то вашою комбінацією буде A heartsA spades9 spades9 diamondsK hearts.

Запам'ятайте: переможна комбінація в Омахе завжди визначається по п'яти картах: 2 свої і 3 загальні!

Ознайомитися з усіма комбінаціями покеру можна на цій сторінці.

Бувають ситуації, коли розкриття не відбувається. Це трапляється, якщо на одній з вулиць гравець робить бети або рэйз, але ніхто з його опонентів не наважується на колл. В цьому випадку гравець, що зробив останню ставку, забирає банк, карти свої він може не показувати.

Якщо в грі залишилося декілька учасників, першим свої карти відкриває той, хто зробив ставку останньою. Якщо на ривере став не було, то спочатку свою руку показує перший гравець, що знаходиться за годинниковою стрілкою від баттона.

Наостанок варто згадати і ще один різновид Омахи.

Омаха хай-лоу (Omaha Hi/Lo)

Окрім звичайної Омахи існує також і різновид Омахи хай-лоу, її також називають Омаха 8 і краще. У цій грі банк ділиться між найсильнішою і найслабкішою комбінаціями серед гравців.